Szent Rita Gimnázium

Fiúkat látok mindenhol!

A kellemetlen találkozó után szinte azonnal megszólalt a csengő, mely egyenesen a fülembe csörgött. Összeszorítottam a fogaimat, és a tanterem felé vettem az irányt. Utolsó előttinek értem be a terembe.. de  ki az utolsó?

- Vágó Bernadett? - kérdezte a tanárúr.

- Igen.... - próbáltam nyugodt maradni, de nem igazán sikerült.

- Én Dorogi János vagyok. Kérem üljön az ablak felőli padsor utolsó helyére, annak is a jobb oldali részére. Vagy szeretne bemutatkozni?

- Ha elkerülhető, akkor inkább nem.

- Rendben, akkor én jellemzem Önt pár szóval. Vágó Bernadettnek hívják, 16 éves, akárcsak ti. A szomszédos városba járt általános iskolába. Május 8-án született, Budapesten.

Mielőtt befejezte volna a tanárúr a jellemzésemet, egy fiú lépett be a terembe, tornacipőben, és lobogó barna hajjal. A lányok szinte elolvadtak, én próbáltam tartani magam.

- Elkésett, szokásosan, Takács.

A fiú vállat vonva jött hátra, pont ahoz a padhoz, aminél én ültem.

- Ez most komoly? Egy kiscsajt ültetett mellém? - ámuldozott.

- Ki fogja bírni. Bernadett nem beszél sokat - nyugtatta meg Dorogi tanárúr.

,,Takács" levágta a táskáját, és az én térfelemre rakta a lábát, észre sem véve, hogy ott ülök.

- Ühm.... Detti vagyok... - akadozott a szavam.

A srác még mindig nem vett észre. Körülbelül az óra közepén elkezdte nézni, ahogy tanulok.

- Szia. Dani vagyok - mondta határozottan, mint ahogy minden fiú beszél.

- Én pedig.... - vágott a szavamba.

- Detti. Szép neved van - dícsért meg, de ekkor a tanárúr is észrevette, hogy hátul két hang szólalgat meg.

- Bernadett, ha nem tudná, a házirendünk szigorúan tiltja, hogy órán beszélgessen - hívta fel a figyelmem az óra tartója.

- Tudom tanárúr.

- Akkor miért beszélget Takáccsal?

- Elnézést, nem értettem egy feladatot, és Árpi segített elmagyarázni - füllentettem egy kicsit.

- Legközelebb, ha nem ért valamit, inkább tőlem kérdezze meg, ne valamelyik osztálytársától.

- Igen, uram. Elnézést.

Egy mosoly kíséretével folytattam a feladatot, amit elkezdtem. Árpi most már tényleg engem bámult.... Jézus... ez nekem már rémisztő...

2. rész vége.

FalusiVakáció csoport

Szeretnél egy ilyen weblapot teljesen ingyen?
Ez a weboldal a Nanoweb honlapszerkesztővel készült.
© Minden jog fenntartva.